Zpět na Mámův svět

 

Nemilovaný svět

Současná forma je prozatimní. Všechno je a bude ještě hodně dlouho ve výstavbě.

Proč to tady píšu.
Protože nepatřím mezi ty, kteří řeší svůj pocit nevyhovujícího světa tím, že se současnou dobou skoncují s tím, že dřív to bylo lepší (tady je populární hlavně středověk) a oni duchovně patří tam a ne sem, nebo hledají spásu v různých mutacích Středozemě. Nepatřím mezi ty, kteří úplně rezignují a buď jenom koukají na televizi nebo si nechají vytloukat mozek nějakou sektou.
Já nemám rád tenhle svět, ale na druhou stranu si myslím, že je to ten nejlepší jaký můžeme mít k dispozici, že jak tak fantastický, že všechny vymyšlenosti různých druhů pohádek jsou proti tomu úplná sranda, že ten materiál (myslím lidi) není tak tragický a hlavně, že záleží hodně jenom na nás, jaký život si uděláme.
To jsou důvody, proč je mi těch lidí z prvního odstavce líto. Trochu i z čistě sobeckých zájmů, protože spousta z nich jsou strašně fajn lidi a mě je jasný, že vždycky budu lidi potřebovat.

O jaký svět jde
Nemám na mysli tuhle planetu a věci, které se tady objevily ještě před lidma. Mám na mysli spíše systém, který se lidem podařilo zavést.

Proč nemilovaný?
Protože není takový jaký bych chtěl, aby byl. Nemusel by přesně odpovídat tomu, jak bych si ho představoval, ale tahle diference je příliš velká.

Jakou to má všechno hodnotu?
To teda opravdu nevím. Nemám univerzitní vzdělání ve společenských vědách, i když jsem už něco přečetl. Je docela možné, že je tato stránka úplně zbytečná, na druhé straně mám svoji teorii světa a zatím jsem nepotkal nikoho (zde musím přiznat, že jsem nijak speciálně nehledal, ale s lidmi ve svém okolí jsem o tom mluvil často), kdo by mi ji dokázal narušit (systémem popsaným v metodologii). Navíc jsem kovaný jinde a někdy může být pohled z venku přínosem. A mě to docela pomohlo.

Trochu o metodologii (jak se zkoumá v matematice, fyzice a společenských vědách a co na to já.)

Něco o mě (Stejná věta z různých úst znamená vždy něco jiného.)

Největší omyl materialistické vědy (Jak nám může technika pomoci a proč je zatím tak zoufale neúspěšná.)

Máme o tolik lépe?

Něco o východiscích

Historie tápání

Ekonomické a lidské myšlení (proč se ekonom s normálním člověkem nedomluví)

Big game (Je to jenom hra)

Opravdu to jinak nejde (šlo vždy pouze o peníze?)

Pro a proti ekologické krizi

Pro a proti sociálnímu rozpadu

Jak funguje přístroj zvaný člověk

Začít u sebe