Zpět na Mámův svět

Muziku mám strašně rád, hlavně proto, že ji sám provozuju. Asi i kvůli předchozímu důvodu mám blíž k té nevážné. Skupin, které mám hodně rád je spoustu a kvůli žádný bych se nedřel s celou stránkou. Proto jsem to zkusil udělat trochu jinak.

Jak poslouchat

Diskuse o tom, kdo hraje nejlíp jsou už z podstaty jalové, ale určitý rozdíl mezi nimi určitě je. Mám pocit (i když to samozřejmě může být zase jenom vychloubání), že mi muzika dává víc než lidem normálně dává. Myslím, že to je jednak tím, co poslouchám a taky tím, jak to poslouchám. Stránka se pokouší alepoň trochu přiblížit tu exaktně nesdělitelnou zkušenost s vnímáním hudby.


Co poslouchám

Je stránka se seznamem mých oblíbených skupin, jejich desek a linků na dobré stránky o nich.


Zálohování internetu

Když jsem byl ještě na koleji na pevné lince, stahoval jsem do zásoby, kde jakou stránku s hudební tématikou (došel jsem k písmenu C). Inspirovala mi k tomu i tehdy se rozjíždějící akce proti uveřejňování textů a tabulatur (konkrétně například zmizení kompletních textů Donovana). Z této nesmyslné akce zbyly asi tři strany bookmarků (teď už minimálně tři roky starých), které snad ještě trochu fungují.


Muzika na internetu

Tohle je odkaz na Ultimate Band List, zde najdete odkaz skoro na všechno. Podle mě je to nejlepší startovní místo pokud se snažíte zjistit něco o konkrétní kapele.

Tady je odkaz na OLGU (On-line guitar archive). Nacházejí se tam desetitisíce tabulatur a akordů na nejrůznější písničky. Bohužel nyní má problémy s nakladatelskými firmami. Uvidíme, jak se to vyvine, zatím můžu vážným zájemcům poskytnout (pouze osobně) celý archív tak, jak jsem ho nalezl na konci září na jednom mirroru v Belgii.


Půjčovna CD - Musicworld

Pro lidi, kteří se musikou živí, asi jedna z nejméně oblíbených institucí, pro lidi, kteří se o ní zajímají (a nejsou zrovna bohatí) jedna z nejzajímavějších. Ačkoliv podnikání p. Hampla podle mě nepatří mez nejetičtější, využívám ho často. Jde o jedinou možnost, o které vím jak si poslechnout CD za 30 Kč (půjčovna navíc pracuje na systému klubu se společným vlastnictvím, jako spoluvlastník si tedy můžete pořizovat pro vlastní potřeby legální kopie všech titulů). Je to prostě schůdná cesta, jak si poslechnout hodně muziky a neutratit za to majland.

V současnosti je v klubu skoro 15 000 CD, a i když tam stále nemají například kompletní Who nebo Dylana, najde se tam opravdu hodně. (Navíc pokud budeme o něco pořád žadonit, on to časem koupí.)


Táborový zpěvníček

Tady je ve formátu Word 97 táborový zpěvníček. Kromě těch úplně nejznámějších odrhovaček v něm najdete písničky ze Včelých medvídků a skoro všechny písničky z mého nejoblíbenějšího filmu Ať žijí duchové. Připravuji druhý díl.


NEQUAS

Tady je homepage mé nejoblíbenější (protože v ní hraju) skupiny Nequas.

Poslední změna 12.7.2001