Zpět na Mámův svět

Profesní schopnosti

Protože bohužel nejen zábavou a něčím užitečným jest člověk živ a nějaké ty peníze jsou občas potřeba i já se musím nějak přiživit. Takže na této stránce jsou uvedeny schopnosti, které nejsou úplně běžné a shodou okolností se vyskytují u mě. Některé z nich se navíc dají komerčně využít. Takže umím:

Hrát na kytaru a zpívat

(možno poslechnout si zde. Zpívám písně, které jsem složil.) Ovládám hlavně Beatles, když jsme hrávali s Nequasem převzatý písničky spousta lidí měla problémy to od originálů rozeznat (což po pravdě řečeno nemusíříkat nic o tom, jak jsem byli dobrý, ale rozhodně jsme měli k Beatles blíž než například Profesor Lennon).

Skládat písničky a texty

Jedny ukázky jsou tady na stránce mé skupiny Nequas.

Navíc jsem autorem hudebníčásti představení Ptáci, které nacvičovaly děti z Gymnázia Buďánka.

Jsem schopen skládat v podstatě libovolném stylu, na text i bez něj a jak ukázali Ptáci i na zakázku (styl a nálada písničky). Protože mám ještě spousty nepoužitých melodií a můžu Vám naskládat nebo dát písničku. Nepřipadá v úvahu,že bych dělal něco do reklam, klidně můžu udělat něco do divadla nebo pro kapelu. Základní znalosti o skládání hudby na počítači mám.

Umím učit fyziku a matematiku,
ale za to se moc neplatí, takže to sem nepatří. Doučování v současné době nesháním.

Správa počítačů
Ačkoliv jsem ještě na gymnáziu byl zásadním odpůrcem počítačů, tak mě praxe naučila tak, a dnes jim rozumím docela dost. Umím spravovat Windows 95/98/NT na slušné úrovni. Mé zkušenosti s Windows jsou tady. Je velice zajímavé, že počítače jsou oblastí, kde přes obrovskou konkurenci dochází zcela běžně k zneužívání nevědomosti zákazníků, kteří jsou nuceni kupovat zcela nelogicky sestavené počítače (typickým příkladem je podcenění operační paměti a přeceňování procesorů u neherních počítačů).

Programování
Protože jsem na postgraduálu musel programovat pro windows naučil jsem se pracovat v MS Visual C++. Nepatřím mezi úplné profesionály, ale programy menšího rozměru udělám rychle. Zde je moje utilita na převádění čísel mezi různými číselnými soustavami (nebavilo mi pořád přepočítávat údaje z Malování do Netscapu). Navíc jsem napsal své polovičce program na výpočet hmotností zbytků poštěpení inzulínu. Po menší úpravě je možné tento program napasovat na jinou molekulu a pokud budu mít čas udělám windowsí verzi, kde byšlo molekuly i sestavovat.
Největším programátorským projektem, na kterém jsem pracoval a možná stále ještě pracuju je ProfilCAD (program pro programování CNC soustruhu na dřevo).
Visual C++ jsem navíc i školil pro firmu Trias consulting.

Tvorba WWW
Jak je vidět umím trochu i html. Tyhle stránky nejsou příliš optimalizované na krásu, pokud takové chcete vidět, podívejte se na stránky Gymnázia Strakonice, kde jsem se snažil víc.

Nápady
Navíc si myslím a často se to o mě i říká, že mám spousty někdy i docela dobrých nápadů. Důsledky některých z nich jsou na této stránce, hlavně činnost Děsíru byla v poslední době určována touto schopností.

Poslední změna 7.5.2001